Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
 
 

NOVINKY

arr3Věrnostní programPro věrné (a registrované) zákazníky jsme připravili věrnostní program ve formě procentuální slevy... arr3Nový blog11.11. 2016  Spustili jsme nový blog přímo na stránkách e-shopu. BLOG...

06. 04. 2017 | Ze zákulisí

Zobali vrabci zobali, igelitové obaly...

 

 

 

Několikrát se mi stalo, že se zákazníci ptali, proč zboží s nálepkou "bio" není baleno (tedy expedováno od nás k zákazníkovi) v ekologičtějších obalech. A opakovaně jsem vysvětlovala, že i když to na první pohled nevypadá, balíme zboží vlastně tak, že to víc ekologicky nejde, protože RECYKLUJEME.

Pro nás (i pro zákazníka) je nejdůležitější zabalit bezpečně zboží tak, aby přečkalo transport. Není to dárkové balení.

 

Krabice

Pokud to jde, používáme opakovaně (pochopitelně čisté a nepoškozené), jsme malý e-shop, kde si v řádu desítek objednávek týdně můžeme dovolit balit zboží do krabic porůznu posbíraných od známých, z prodejen apod. Proto vám zboží může přijít třeba v krabici od bot.

 

Bublinková fólie

Ta leží ekologicky zaměřeným tazatelům nejvíc v žaludku. Opět ale používáme fólii, která už jednou v oběhu byla a skončila by jinak v kontejneru.

 

Mikrotenové sáčky

Používáme ty, ve kterých bylo zboží baleno od výrobce, nové nekupujeme.

 

Výplň balíků

Letáky, staré noviny, případně výplň (většinou ochranný papír od samolepek), která nám přišla se zbožím od výrobce.

 

Jediné, co je v balících od nás nové je tedy izolepa a smršťovací fólie (bez toho bohužel bezpečně zabalit zboží a chránit ho před poškozením nelze)

 

Saloos balení

 

 

Takže co je ekologičtější?

(a ekonomičtejší)

Nakoupit líbivou dřevitou vlnu, vlnkované kartony, krásné krabice s razítkem "z recyklovaného materiálu" (a cenu pochopitelně promítnout do ceny zboží), a nebo použít opakovaně věci, které by jinak skončily v odpadu?

 

A těm, kdo to stále nechápou, doporučím pro uklidnění nervů lupat bublinkovou fólii :-)

 

 

ekologie balení

 

 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ